Meie lugu

Kambja vallas, Tartumaa piiril (25km Tartu linnast) on farm, kus lehmi kutsutakse Mummukesteks, neid hellitatakse kallistustega, nendega koos mediteeritakse. Lehmad hoolivad siin inimestest ja inimesed teevad kõik võimaliku, et loomadel oleks hea ja turvaline keskkond. Kas tead, kui hell tegelikult võib olla see suur loom? Kas oled kunagi nii suure loomaga pannud põsed vastamisi ja kuulanud üksteise hingamist?

Meil on 180 lüpsilehma, kes annavad meile head piima, mida senini oleme saatnud suurtöötlejatele ja rohkem me oma piima saatusest ei tea. Aga me tahaks midagi enamat. 2015.a aastal alustasime mummukeste piimast juustu valmistamisega. Täna valmistame Gouda tüüpi erinevate maitsete ja laagerdusaegadega kvaliteetjuustu. Tahame oma piimast teha väärilist juustu, mille üle võiksime uhkust tunda meie ja meie loomad ning mida hakkaks armastama ka meie kliendid.

Andre Juustufarmi juustude näol on tegemist esimeste Eestis toodetud toodetega mis pälvinud nii olulise rahvusvahelise tunnustusi:

Andre Juustufarmi kaks juustu: Andre Eriline ja Andre Grand osalesid 2016.a kevadel Rahvusvahelise Maitse ja Kvaliteedi Instituudi (www.itqi.com) poolt läbiviidaval pimedegustatsioonil, kus üle maailma ettevõtjate poolt hindamisele esitatud tooteid degusteerib rahvusvaheline tippkokkadest ja sommeljeedest koosnev žürii. 

2016.a sügisel osalesid aga kolme meie aastase laagerdusega juustu – andre Old Prima, Andre Grand OLD ja Andre Excellent – Hispaanias World cheese Award võitlusel, kus osales üle 3200 juustu üle maailma. Omades kategooriates pälvisid meie juustud hõbemärgid.

2017.a suvel pälvis Andre Grand OLD “Parim piimatoode 2017” ja “Parim talutoit 2017” auhinnad Ehtsa Talutoidu konkursil.

2017.a kevadest on avatud meil oma Talupood, kus lisaks oma juustudele pakume head-paremat ka teiste väiketootjate toodangust. Valikus on leivad, juustud, piim, munad, karastusjoogid, maiustused, viljatooted, magusad ja vürtsikad keedised, mesi jne. Poes saab kokku panna kingikomplekte nii jooksvalt kui ka ette tellides.

Tänane farm on siin tegutsenud alates aastast 1999.a. Alguses oli laudas 20 lehma, täna on kokku 390 looma.  Lehmi lüpsavad neli Lely lüpsirobotit.

Meie ajalugu ulatub vaarisade aega. Tänane peremee – Aivar Alviste on Andre talus viienda põlvkonna esindaja.  Uuendusmeelsus on veres. Juba esimese Eesti ajal said loomad juua automaatjootjatest ning põllul rakendati uusimaid agrotehnilisi võtteid, et parandada saagikust.