Meie lugu

Kambja vallas, Tartumaa piiril (25km Tartu linnast) on farm, kus lehmi kutsutakse Mummukesteks, neid hellitatakse kallistustega, nendega koos mediteeritakse. Lehmad hoolivad siin inimestest ja inimesed teevad kõik võimaliku, et loomadel oleks hea ja turvaline keskkond. Kas tead, kui hell tegelikult võib olla see suur loom? Kas oled kunagi nii suure loomaga pannud põsed vastamisi ja kuulanud üksteise hingamist?

Meil on 180 lüpsilehma, kes annavad meile head piima, mida senini oleme saatnud suurtöötlejatele ja rohkem me oma piima saatusest ei tea. Aga me tahaks midagi enamat. Täna oleme võtnud suuna oma farmi meierei rajamisele, et alustada juustu tootmisega. Tahame oma piimast teha väärilist juustu, mille üle võiksime uhkust tunda meie ja meie loomad ning mida hakkaks armastama ka meie tulevased kliendid.

2017.a kevadest on avatud meil oma Talupood, kus lisaks oma juustudele pakume head-paremat ka teiste väiketootjate toodangust. Valikus on leivad, juustud, piim, munad, karastusjoogid, maiustused, viljatooted, magusad ja vürtsikad keedised, mesi jne. Poes saab kokku panna kingikomplekte nii jooksvalt kui ka ette tellides.

Tänane farm on siin tegutsenud alates aastast 1999.a. Alguses oli laudas 20 lehma, täna on kokku 390 looma.  Lehmi lüpsavad neli Lely lüpsirobotit.

Meie ajalugu ulatub vaarisade aega. Tänase peremehe vanaisa pidas siin talu. Uuendusmeelsus on veres. Juba esimese Eesti ajal said loomad juua automaatjootjatest ning põllul rakendati uusimaid agrotehnilisi võtteid, et parandada saagikust.